7 اشتباهي که در يک طراحي سايت ميتوانيد انجام ندهيد !

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیلدرجهان ميليون ها وبسايت ساخته شده اند و هم اکنون که اين مقاله را ميخوانيد شايد ميليون ها وبسايت ديگر درحال راه اندازي باشند . اما معيار در  طراحي سايت چيست ؟ ممکن است چه اشتباهاتي در  طراحي سايت ، آن را به حاشيه براند ؟ در ادامه با  طراحي سايت همراه باشيد.

در  طراحي سايت  بايد بصورت همزمان زيبايي و کارايي آن را مدنظر قرار دهيم، زيبايي و خلاقيت در  طراحي سايت  حرفه اي بسيار تاثيرگذار است ولي اگر کارايي لازم را نداشته و بازديدکنندگان شما نتوانند بخوبي از امکانات آن بهره مند شوند ارزشي نخواهد داشت. در اين مقاله قصد داريم 7 نکته اساسي که طراحان و کدنويسان در  طراحي سايت  به آن توجهي نميکنند بررسي کرده و راه پيشگيري از آنها را به شما آموزش دهيم.
1- جستجو در سايت

اينترنت مانند آرشيوي از اطلاعات است، اگر سايت شما داراي مطالب روزانه و يا وبلاگ است امکان جستجو در آن امري ضروري خواهد بود،  طراحي سايت  بايد به شکلي باشد که بازديدکنندگان خيلي سريع به اطلاعات مورد نياز خود دست يابند و جستجو در سايت يکي از بهترين روش ها براي اين کار است.

پيشنهاد:
موتور جستجوي گوگل قويترين موتور در حال حاضر مي باشد که امکاني به نام Custome Search Engine يا همان موتور جستجوي شخصي را براي استفاده در  طراحي سايت  ارائه کرده است. شما پس از ثبت نام، کد HTML گوگل را دريافت کرده و در سايت خود قرار ميدهيد به اين ترتيب يک موتور جستجوي قدرتمند در سايت خود خواهيد داشت.

 طراحي سايت  با نوار جستجوي گوگل

    کد زير يک نمونه فرم HTML است براي نمايش جستجوي گوگل بر روي سايت بدون تغيير در  طراحي سايت شما استفاده ميشود. تمام کاري که بايد انجام دهيد قرار دادن آدرس سايت خود در کد زير است، همچنين ميتوانيد عبارت مربوط به دکمه جستجو را تغيير دهيد.


2- خوانا نبودن متن در  طراحي سايت 

يکي از مهمترين فاکتورها در طراحي سايت خوانا بودن نوشته هاي موجود در آن است. مسلما طراحي زيبا و خلاقانه توجه بازديدکنندگان را به خود جلب خواهد کرد ولي براي دريافت اطلاعات نياز به استفاده از نوشته خواهيم داشت. استفاده از فونت هاي نامتعارف و يا رنگ هاي نامناسب در طراحي سايت ميتواند خواندن مطالب را براي کاربران دشوار کرده و موجب خروج آنها از سايت شما شود.

پيشنهاد:
ترکيب رنگ مورد استفاده در طراحي سايت هاي بزرگ را بررسي کنيد تا به تاثير استفاده از رنگ در خوانايي مطالب پي ببريد. همچنين مقاله ترکيب رنگ سايت با الهام از طبيعت ميتواند به شما کمک کند.
در طراحي سايت و بخش هاي مختلف آن از فونت هاي معمول و آشنا براي چشم خوانندگان استفاده کنيد و ار نوشته هاي خيلي ريز پرهيز کنيد.

3- رعايت اصول نگارش در سايت
محتواي مطالب وبسايت براي آن بازديدکننده جذب خواهد کرد. ساختار نوشته و رعايت اصول نگارشي ميتواند به اندازه طراحي سايت بر موفقيت و شکست شما تاثير داشته باشد. در دنياي امروز اينترنت کاربران ي را نميخوانند مگر آنکه واقعا براي آنها مفيد و جالب توجه باشد، در نتيجه ابتدا نگاهي کلي به و سرفصل هاي آن خواهند کرد. گاهي اوقات طراحي سايت و يا بي سليقگي نويسنده موحب بي توجهي به اين نکته اساسي و عدم استفاده از سرفصل و تگ هاي HTML ميشود.

عنوان مناسب و مجزايي براي هرصفحه از سايت مشخص کنيد تا بازديدکنندگان شما بدانند که در هر لحظه در چه صفحه اي قرار دارند، مشاهده ميشود که در نمونه هايي از طراحي سايت حتي نام صفحات به درستي انتخاب نميشوند.

پيشنهاد:
با استفاده از دستورات CSS و HTML صفحات داخلي سايت را بدرستي طراحي کنيد:
 طراحي سايت  را به گونه اي انجام دهيد که فاصله مناسب بين خطوط و نوشته و عکس ها رعايت شود.
بروزرساني و بازبيني را همزمان انجام دهيد. افزودن مطالب جديد با رعايت اصول بسيار مناسب است ولي گاهي نوشته هاي قبلي سايت را بازبيني کرده و اشتباهات موجود را رفع کنيد.

4-  طراحي سايت  با دسترسي مناسب

آدرس دهي، طراحي منو ها و دسترسي آسان به بخش هاي اصلي عوامل موثري بر افزايش کارايي سايت شما هستند که بخوبي بايد در طراحي سايت مورد توجه قرار گيرند. استاندارد مشخصي براي اينکار در طراحي سايت وجود ندارد و بايد متناسب با محتويات هر سايتي انجام شود.

اگر از نوشته براي آدرس دهي به صفحات استفاده ميکنيد بايد کوتاه و گوياي مطالب آن صفحه باشد و اگر با استفاده از تصاوير براي تعيين بخش هاي مختلف در طراحي سايت بهره ميگيريد، ارتباط معنايي تصوير و محتواي صفحه اهميت بالايي خواهد داشت. لينک هاي خراب نبايد جايي در صفحه اصلي شما داشته باشند و مهمتر از همه اينکه هيچ لينکي از صفحه اصلي به خود آن قرار ندهيد!

5- تنوع صفحات در طراحي سايت

خلاقيت و استفاده از گرافيک زيبا بسيار مفيد است ولي زياده روي در آن بخصوص براي طراحي سايت اثر معي بهمراه خواهد داشت. طراحي ظاهري متفاوت و مجزا براي هر صفحه از سايت نتيجه اي جز سردرگمي کاربران نخواهد اشت. فرقي نميکند که طراحي سايت شما تا چه اندازه جذاب باشد، اگر ارتباط گرافيکي مناسبي بين صفحات برقرار نکنيد کاربران با آن راحت نخواهند بود و سايت شما را ترک ميکنند.

6- استفاده از موسيقي متن

کاربران بدنبال کارايي و محتواي مناسب در طراحي سايت شما هستند و 99 درصد آنها اهميتي به موسيقي متن سايت شما نميدهند. بعضا مشاهده ميشود که اشتباه بدتري در طراحي سايت انجام ميشود و براي هر صفحه موسيقي جداگانه اي قرار ميدهند که نتيجه اي جز برهم زدن آرامش و مصرف پهناي باند بازديدکنندگان نخواهد داشت.

7- آزمايش کارايي طراحي سايت

طراحي سايت خود را به گونه اي انجام دهيد که بر روي تمام مرورگرها قابل مشاهده باشد، پس از پايان کار ليستي از دستگاه ها و مرورگرها تهيه کنيد و نحوه نمايش سايت بر روي هرکدام را آزمايش کنيد.


منبع: طراحي سايت


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل